KONTROL MERKEZLERİ
CONTROL CENTERS

KONTROL MERKEZLERİ

Kameralı Güvenlik ve Yönetim

KONTROL MERKEZLERİ
  • Danışman
    Inside Proje
  • Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak hayatın birçok alanında değişiklikler ve yenilikler olmuştur. Bu teknolojik gelişmelerin en önemlisi bilgisayarın toplum hayatına girmiş olmasıdır. Bilgisayarlar insanların ve toplumların yaşamlarını kolaylaştırmıştır. Öyle ki bilgisayarlar toplumun birçok alanında kullanılmaya başlaması ile birlikte yapılan işlerin gelişiminin izlenilmesi ve kontrol edilmesi sağlanmıştır

KONTROL MERKEZLERİ

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak hayatın birçok alanında değişiklikler ve yenilikler olmuştur. Bu teknolojik gelişmelerin en önemlisi bilgisayarın toplum hayatına girmiş olmasıdır. Bilgisayarlar insanların ve toplumların yaşamlarını kolaylaştırmıştır. Öyle ki bilgisayarlar toplumun birçok alanında kullanılmaya başlaması ile birlikte yapılan işlerin gelişiminin izlenilmesi ve kontrol edilmesi sağlanmıştır. Yaptığınız işin ne olduğunu, kapasitesini ve personel sayısını ve çalışma alanlarını belirlenmesinden sonra, kameralar, istatistiksel veriler, televizyon yayınları, radyo frekansları, telefon görüşmeleri, bölgesel haritalar ve birimsel krokiler gibi ne tür bilgilere ihtiyaç duyduğunuzu düşünüp belirlemeniz gerekir. Bu ihtiyaçların belirlenmesi sayesinde komuta ve kontrol merkezinin tam olarak hangi teknolojiye sahip olması gerektiği belirlenir. Bunu yapmak için neleri izlemek ve koordine etmek gerektiğine ilişkin bir seçimler listesi hazırlaması gerekir.

  • Komuta ve kontrol merkezleri esnektir. Ekibinizin çalışması için yeterli olan, kontrol merkezleri için mobilyalarınız ve çalışacağınız iş istasyonu, BT / iletişim ekipmanları ve işiniz için ihtiyaç olan görüntüleme teknolojisi yeterli olur.
  • Yapacağınız işler için doğru kontrol merkezini belirler, hangi kaynakları koordine etmeniz gerektiği çok önemlidir.

Bir merkeze baştanbaşa ses, görüntü ve veri olarak bilgi akışı ve dağıtımı herhangi bir komuta ve kontrol ortamının başarılı olması için hayati öneme sahiptir. Kontrol merkezlerinin kullanıldığı çeşitli alanlar vardır. Bunların bazıları ambulans kontrol merkezleri, kilo kontrol merkezleri, hava alanlarında kullanılan operasyon kontrol merkezleri ve araç kontrol merkezleri gibi birçok alan vardır. Bunlardan en önemlisi ve yoğun olanı araç kontrol merkezlerinden bahsetmeye çalışalım. Araç kontrol merkezlerinde otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu araç kontrol alt yapısını sağlayacak tesislerde TSE (Türk Standartlar Enstitüsü) ye çeşitli bakanlık ve kurumlarca yönetmelik, protokol ve benzeri yöntemle verilmiş olan kontrol merkezlerinde sağlanır. Her bir aracın şase numarası bazlı olarak hizmet alınması şeklinde faaliyetler gerçekleştirilir. TSE- AKM’lerinin bulunduğu şehirlerde sunulan hizmetin hızı ve kalitesi artmıştır. Araç kontrol merkezlerinde verilen hizmetlerde; yeni yazılımla, randevu sistemi devreye girmiş, yeni yazılımın kullanılmaya başlaması hizmet takibini kolaylaşmıştır. Elektronik olarak tüm faaliyetler kayıt altına alınmakta ve bu kayıtlara ihtiyaç duyulduğunda burada ulaşılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WhatsApp chat