KAMU VE ÖZEL SEKTÖR HİZMET BİNALARI HOTSPOT
HOTSPOT AND LOG MONITORING SOLUTIONS FOR PUBLIC AND PRIVATE SECTOR SERVICE BUILDINGS

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR HİZMET BİNALARI HOTSPOT

Kameralı Güvenlik ve Yönetim

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR HİZMET BİNALARI HOTSPOT
  • Danışman
    Inside Proje
  • Hotspot, interneti olmayan cihazlara Wİ-Fİ teknolojisi ile kablosuz bağlantı sağlayarak internet kullanımını imkanı sunan sistemin adıdır. İnternet kullanımı günlük hayatımızda büyük bir yer tutar. Birçok işimizi internet üzerinden yapmaya alıştığımız bugünlerde kamu ve özel sektör hizmet binaları hotspot yöntemi ile çalışanlarına veya müşterilerine internete erişim kolaylığı sağlamaktadır.

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR HİZMET BİNALARI HOTSPOT

 

Hotspot, interneti olmayan cihazlara Wİ-Fİ teknolojisi ile kablosuz bağlantı sağlayarak internet kullanımını imkanı sunan sistemin adıdır. İnternet kullanımı günlük hayatımızda büyük bir yer tutar. Birçok işimizi internet üzerinden yapmaya alıştığımız bugünlerde kamu ve özel sektör hizmet binaları hotspot yöntemi ile çalışanlarına veya müşterilerine internete erişim kolaylığı sağlamaktadır. 

Hastaneler, okullar, dershaneler, kafeler,  büyük alışveriş merkezleri gibi kurum ve özel sektör sunucuları kablosuz yerel ağda internet kullanım paylaşımı yaparlar. Kamu ve özel sektör hotspot yerel ağ bağlantısından faydalanmak için telefona gelen SMS veya şifre girerek ad soyadı girişim yapılır. Eğer daha önce sisteme tanımlı iseniz sistem otomatik olarak açılır. Bu giriş ve tanılama ile yerel ağa katılabilirsiniz. 

Kamu kurumları kurum içinde kablolu bağlantıları ile internet erişimi sistemini kullanmanın yanında kullanıcılarına kablosuz Wİ-Fİ aracılığı ile kablosuz Hotspot yerel ağa erişim yöntemi üzerinden internet erişimi imkânı sunmaktadır. 

Bu erişimler ücretli olabildiği gibi ücretsiz de kullanılabilmektedir. Ücretsiz erişim kullanımlarda adil bir kullanım sağlaması için kullanıcılara bir kota belirlenerek de kullandırılabilmektedir. İster kamu olsun ister özel sektör 5651 sayılı kanun gereği kişisel bilgilerin gizliliğini kanununa uymak zorundadır. Her kamu, kurum ve özel sektör kendi Wİ-Fİ erişim noktası alt yapısını kurabilir. Bu erişim noktasında hizmet alan bütün kullanıcılar sistemde tanımlı olduğundan güvenlik ile ilgili sıkıntılar olduğunda istismar eden kişi veya kişilerin kimler olduğu kolayca tespit edebilir. Genellikle orta ve büyük ölçekli işletmeler kullanıcılarına işletmelerinde geçirdikleri süre içerisinde erişim şifrelerini kullandırarak müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlamaktadır.

Akıllı telefon sahibi olmak kamu ve özel sektör hizmet binası hotspot internet erişiminden faydalanmanız için yeterli olacaktır. Wİ-Fİ aracılığı ile kablosuz internet erişimi, kablolu internet erişimi yöntemine göre kamu ve özel sektör işletmelere daha büyük kolaylıklar sunmanın yanında ekonomik olarak da daha avantajlıdır. Bilgiye ulaşmak iş ve işlemleri daha kısa sürede yapmak zamanı daha iyi kullanmak adına internet kurum ve kişiler için en çok ihtiyaç duyulan gereksinimdir. Bunun farkında olan kamu ve özel sektör hizmet binaları hotspot yöntemi ile kullanıcılarına hizmet etmektedir.

 

 

 

WhatsApp chat